Авторизация

   
Бок
   

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

 

 

        Сьогодні питання формування контингенту на новий навчальний рік стає одним з пріоритетних в навчальних закладах  міста, регіону, області.

          Важливу роль при виборі абітурієнтом  навчального закладу відіграє    робота приймальної  комісії.

        Щоб вона була ефективною,  перш за все треба доцільно і грамотно її організувати. Розпочнемо з приміщення. Воно  має бути зручно розташованим , просторим,  естетично оформленим.

      Вимоги до змісту : приймальна комісія  повинна  відповідати своїм завданням;  її  варто оформляти за єдиним планом, дотримуючись   при цьому єдності змісту і форми; матеріали мають бути повними по змісту, відповідати на  запитання, які цікавлять учнів, логічними, грамотно написаними, мати не тільки інформаційний, але і виховний характер.

          Вимоги до художнього оформлення:  дотримання міри в яскравості фарб;  заголовки  мають  бути виразними, короткими, виконані простим і чітким шрифтом.

          Ілюстрації і малюнки роблять експонати цікавими,    допомагають   глибше розкрити зміст розміщеного матеріалу.

         Фотографії працівників виробництва мають бути   сюжетними і супроводжуватися відповідними анотаціями.

         Плакати доповнюють наочність кабінету. За своїм змістом вони мають  відповідати тематиці  матеріалу, який виставлений.

        Корисно організувати експозицію, що може  складатися  з наступних розділів:

1. Основні галузі  господарства   (роль і значення сфери діяльності, перспективи розвитку, потреби в кадрах) ;

2. Підприємства даного економічного регіону  (загальні    відомості  про підприємства міста, з якими укладені угоди на підготовку кадрів, умови та  оплата праці, можливості працевлаштування);

3. Економіка і вибір професії  (витрати держави на навчання молодого робітника);

4. Куди піти навчатися?  (карта-стенд "Спеціальні і вищі навчальні заклади");

5. Книжкові вітрини  (список літератури з профорієнтаційної тематики).

          Періодично, у встановлений термін, експозицію слід змінювати.

          Розташування стендів, фотомонтажів, плакатів у приймальній комісії слід добре продумати. Виставковий  матеріал потрібно розмістити так, щоб його було зручно дивитися і читати.

          Потрібно розмістити стенди (банери)  з професій  та кваліфікацій, за якими здійснюється підготовка в ПТНЗ.

         Особливу увагу слід звертати   на забезпечення і  використання ІКТ в приймальній комісії. Обов’язковим є наявність в  приймальній  комісії  комп’ютера (відеотехніки ), де абітурієнти могли б детальніше  ознайомитися не лише з професіями, але й  життям  навчального закладу, побачити цікаві ролики, відеофільми з організації позанавчальної діяльності ПТНЗ. 

         Прийом абітурієнтів на навчання здійснюється згідно з  правилами прийому. Секретар приймальної комісії несе відповідальність за формування особових справ  абітурієнтів згідно переліку документів – від заяви до медичної довідки.

         Розроблені необхідні для роботи комісії нормативні документи: бланки звітності, анкета абітурієнта, пам’ятка для педагогічних працівників.

          В кожному навчальному закладі повинні працювати досвідчені педпрацівники -  психолог, соціальний педагог, які проводять із вступниками бесіди з питань вибору професії, умов навчання, матеріального забезпечення, наступного працевлаштування, організовують роботу з відбору і  комплектування навчальних груп з урахуванням здібностей і нахилів та професійної придатності вступників.

         Приймальна комісія – це обличчя вашого навчального закладу. Тут абітурієнт зможе отримати інформацію, яка задовольнить його як майбутнього фахівця, а також його батьків і роботодавців. 

   
Модули Joomla для своего сайта я взял здесь, а шаблон нашел вот тут
Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru