Авторизация

   
Бок
   

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

 

 

Громадянин. Патріот. Професіонал

(освітній проект)

Сучасна Україна  перебуває на шляху радикальних політичних, соціальних та економічних перетворень, обравши шлях переходу від тоталітарних ідеологій до свободи й демократії, національного відродження, цивілізованої, соціально зорієнтованої економіки, побудови нового громадянського суспільства.

Суверенній Україні потрібні громадяни, які мають глибоко усвідомлену життєву позицію.

Серед виховних напрямів сьогодні найбільшої актуальності набуває патріотичне, громадянське виховання як основоположні, що відповідають нагальним вимогам та викликам сучасності, закладають підвалини для формування свідомих нинішніх і прийдешніх поколінь.

Інтеграційні процеси в Україні відбуваються на фоні сплеску патріотичних почуттів і нових ставлень до історії, культури, традицій і звичаїв українського народу.

Сьогодні потрібні нові підходи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. Оскільки 40 % від загального обсягу виховних впливів на особистість дитини здійснює освітнє середовище, то і відповідальність покладається більша, і можливостей відкривається більше.

Важливо, щоб ПТНЗ став для кожного учня осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, розбудовувати країну як суверенну, незалежну, правову, соціальну державу, сприяти єдності та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

Робота ПТНЗ щодо формування національно-патріотичних почуттів, розвитку життєвої компетентності особистості поки що недостатньо ефективна. Тому в значної частини молоді спостерігається:

  • несформованість належного рівня національної свідомості, патріотичних почуттів, активної громадянської позиції, політичного мислення й політичної культури;
  • несформованість відповідного рівня життєвої компетентності, соціального розвитку;
  • низький рівень ініціативи, здатності до самостійного розв’язання проблем;
  • недостатній рівень усвідомлення своєї ролі, яку вони покликані зіграти в житті нашого суспільства;
  • несформованість умінь вільно використовувати здобуті знання, професійну підготовку для вирішень практичних завдань, аналізу нестандартних ситуацій.

Завдання, які постають перед ПТНЗ у сфері їхньої відповідальності перед кожним вихованцем, сконцентровані навколо проблеми життєвої компетентності людини – громадянина, патріота, професіонала. А це потребує освоєння досвіду життя в суспільстві через поєднання навчання та практики соціальних дій з поступовим збільшенням саме практичної участі молодої людини в житті суспільства.

Поетапне введення учнівської молоді в різноманітні сфери життєдіяльності та спілкування, оволодіння ними життєтворчими технологіями, знаннями, вміннями та навичками хоча б у найголовніших сферах людського життя є незаперечною потребою сучасності.

Саме тому проект «Громадянин. Патріот. Професіонал» є актуальним, до того ж реалізує положення Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

   
Модули Joomla для своего сайта я взял здесь, а шаблон нашел вот тут
Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru